ERM - Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grucie

ERM

Grupy Parafialne
Eucharystyczny Ruch Młodych
Wspólnota dziecięco-młodzieżowa, w której jest 11 osób, istnieje w naszej parafii od 2014 roku. Do sierpnia 2018r. wspólnota była prowadzona przez założyciela grupy Ks. Kamila Pańkowca, a obecnie prowadzona jest przez ks. Tomasza  Jankowskiego. Animatorem jest Dominika Śniadecka oraz Małgorzata Bednarska.
Spotykamy się systematycznie raz w tygodniu – w piątek o godz. 18.00. Pogłębiamy naszą wiarę w Jezusa Chrystusa poprzez: uczestnictwo we Mszy Św., adorację, pochylenie się nad Słowem Bożym, ale też mamy czas na zabawę i wspólne pobycie.
Co roku organizowane są Dni Skupienia oraz wyjazdy formacyjno-wakacyjne.
Wspólnota czynnie uczestniczy w życiu naszej parafii poprzez:
- oprawę liturgiczną
- przedstawienie jasełek bożonarodzeniowych
- droga krzyżowa w Wielkim Poście
- udział w akcji „Cała Polska Tańczy dla JP II”
Przeżywamy też radosne spotkania opłatkowe i wielkanocne; wychodzimy w listopadzie na cmentarz; robimy kiermasze świąteczne; organizujemy wyjazdy do aqva parku, wspólne ogniska oraz zabawy karnawałowe.
Pragniemy nadal pogłębiać swoja więź z Kościołem i z Jezusem Eucharystycznym jako Przyjacielem, rozwijać w sobie pragnienie modlitwy i miłować bliźniego, by tym samym dawać radosne świadectwo o naszej wierze w Pana Boga!
Króluj nam Chryste!